Werkloosheid.
Het IMF ziet 'fragiele groei' in Nederland... en maakt zich zorgen om de oplopende werkloosheid:
Nederland zal ook volgend jaar nauwelijks groei tonen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht voor 2014 ''fragiele groei, een half procentje''. Dat zei IMF-bewindvoerder Menno Snel zondag in het televisieprogramma Buitenhof. De werkloosheid is volgens de bewindvoerder, die ook de belangen behartigt van 14 andere landen binnen en buiten de EU, echter zeer zorgelijk. ''7,5 procent is voor Nederland echt veel te hoog''. Het IMF adviseert Nederland dan ook te focussen op de bestrijding van de werkloosheid en het stimuleren van groei.
Interessant is dat hij zich niet uitliet over de op handen zijnde bezuinigingen (lees: verzwaringen) van 6 miljard. Of het tekort 3,1% of 3,6% is maakt het IMF niet zoveel uit, het gaat erom dat het beleid van een land geloofwaardig is.
En daar zit bij Nederland dus het probleem. De regering doet er te weinig aan om de werkloosheid te bestrijden en de groei te stimuleren. Sterker nog, Rutte II doet het tegenovergestelde: door alle lastenverzwaringen wordt groei tegengehouden en de werkloosheid opgedreven.
Jammer genoeg zullen Rutte en co. deze opmerkingen natuurlijk gewoon naast zich neerleggen. Het draait allemaal immers maar om nivelleren. De rest zal ze zorg zijn.