Duitsland stuurt Syriërs terug binnen EU|Buitenland| Telegraaf.nl

 

 

 

Exclusieve artikelen van de Telegraaf redactie

di 10 nov 2015, 17:15

BERLIJN - 

Duitsland stuurt Syrische asielzoekers weer terug naar landen waar zij de EU zijn binnengereisd, zoals dat hoort volgens het akkoord van Dublin. Sinds augustus gold vanwege de grote toestroom voor de Syriërs tijdelijk een uitzondering op die regel, maar die blijkt eind vorige maand te zijn ingetrokken.

Berlijn stuurt Syriërs en alle andere ontheemden weer terug naar alle EU landen, behalve Griekenland, zo maakte het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken dinsdag bekend. Of er veel kunnen worden teruggestuurd valt te betwijfelen. Er zijn er namelijk maar weinig die zich bij binnenkomst in de EU in een ander land hebben laten registreren. Bovendien komen veruit de meeste vluchtelingen in eerste instantie via Griekenland de EU binnen.

© 1996-2015 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.Alle rechten voorbehouden.e-mail: redactie-i@telegraaf.nlGebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren

http://www.telegraaf.nl/buitenland/24722772/__Duitsland_stuurt_Syriers_terug__.html